Most Denizcilik / Bariyer Çeşitleri

Reliable Partner !

Anasayfa

Kurumsal

Hizmetlerimiz

>

>

Most Denizcilik / Ürünlerimiz

> Bariyer Çeşitleri

> Tamburlar

> Yüzer Depolama Tankı

> Geçici Depolama Tankı

> Sorbent Emiciler

> Oil Spill Kits / Chemical Spill Kits

Most Denizcilik

Ürün

Kataloğunu

Buradan

İndirebilirsiniz.

DOWNLOAD

>>

Acil Durum Müdahale, Dolgu Tip Açık Deniz Bariyeri

Kodu: MOST_S/F 350

Dolgu Tip Açık Deniz bariyeri denizlerde ve derinliği 1,5 metre üzerindeki iç sularda oluşabilecek petrol türevleri ve bazı yüzer niteliktekikimyasal madde döküntülerinin yayılmasını ve yer değiştirmesini kontrol altına almak için kullanılan en önemli ekipmanlardır. Açık deniz, körfez, liman, rıhtım, akarsu ve açık deniz petrol platformlarında kalıcı olarak yerleştirilmek veya petrol döküntüsü acil müdahale operasyonlarında kullanılmak için uygundur. Acil Müdahale gemileri üzerinde ya da konteynerler içerisinde muhafazaedilir. Düzgün bir şekilde istiflenmesiile hızlı bir kullanım sağlar. Deniz üzerinde hızlı bir şekilde serilebilirler.

 

Acil Durum Müdahale, Şişme Tip Açık Deniz Bariyeri

Kodu: MOST_INF 420

Şişirilebilir Tip Açık Deniz bariyerleri, denizlerde ve derinliği 1,5 metre üzerindeki iç sularda oluşabilecek petrol türevleri ve bazı yüzer nitelikteki kimyasal madde döküntülerinin yayılmasını ve yer değiştirmesini kontrol altına almak için kullanılan en önemli ekipmanlardır. Açık deniz, körfez, liman, rıhtım, akarsu ve açık deniz petrol platformlarında kalıcı olarak yerleştirilmek veya petrol döküntüsü acil müdahale operasyonlarında kullanılmak için uygundur. Acil Müdahale gemileri üzerinde tambura sarılı olarak ya da konteynerler içerisinde muhafaza edilebilir. MOST/Blower yardımı ile şişirilen bariyerler hacim olarak fazla yer kaplamaması ve dolgu tipi bariyerlere göre hafif olması sebebi ile kullanışlıdır.

Sabit Tip Bariyer

Kodu: MOST PCB_70, PCB_900, PCB_1100

Liman yapıları içerisinde, deniz ve/veya dalga boyu 0,5 – 2 metre yüksekliği geçmeyecek deniz veya iç sularda kullanılabilir bariyer tipidir.

 

Bu tip bariyerler 25 metrelik üniteler halinde ya da ünitelerin birbirine eklenmesi ya da ayrı olarak konteynerlerde istiflenebilir. Kazıklı iskele ayakları, katotik korumalı iskele ayakları ve çeşitli dolgulu iskelelerde; petrol türevleri ve öz kütlesi sudan hafif olan kimyasal madde elleçlemesi yapılan limanlarda; dolum/boşaltım operasyonları, gemiden gemiye ya da gemiden karaya transfer operasyonları esnasında yaşanabilecek sızıntı kazalarında iskele yapılarının korunmasını sağlar. Bu koruma iskele yapılarının yaşanabilecek sızıntı kazalarında temizlik çalışmalarına hız kattığı gibi sızıntının yayılmasını engelleyerek iskelelerin işlevselliğini devam ettirmesine yardımcı olur.

 

Ünitelerin içerisi yüzdürücü özellikte dolgu maddesi ile doludur. Şişirilmesine gerek yoktur. Bariyerin taşıma bandı yüksek kalitede kauçuk kaplı içerisinde 900DNS çift kat kord bezi ihtiva etmektedir. Bu sebepten diğer bariyer türlerine göre daha uzun ömürlü ve çevre şartlarına daha dayanıklıdır. Bakımları 6 ay ya da senelik olarak yapılabilir. UVA, UVB, tuzlu su ve kimyasallara karşı yüksek direnç gösterir.

 

Sahil Kapama Bariyerleri

Kodu: MOST_BSB Orange

Sahil tipi bariyerler, çevresel  hassas alanlarda yağ ve petrol kirliliğine karşı etkili kıyı şeridi bariyerleridir.

 

Çift su balast konfigürasyonun oluşturduğu ağırlık oranı sayesinde bu bariyerler kum, çakıl, çamur katmanları, bataklıklar vb. zeminler üzerini oluşturdukları dalga formuyla kapatarak mükemmel bir müdahale tepkisi oluştururlar. Üst silindir Most Blower yardımı ile hava ile şişirilerek, alt (balast) silindirleri su ile doldurularak kullanılmaktadır. Hava ve su tahliyesi sonrasında tıpkı şişme tip bariyerlerde olduğu gibi iki boyutlu, sarılabilir, katlanabilir bir form aldıkları için kolaylıkla toplanıp konteynerlerde veya küçük alanlarda muhafaza edilebilirler. Uç kısımlarında bulunan ASTM-Z standartlarında ve güçlendirilmiş alüminyum bağlantı adaptörleri ile birbirleri ve ASTM-Z bağlantılı diğer bariyer tipleriyle kolayca montajlanabilirler.

Acil Çağrı  /  +90 531 773 3733 / +90 530 940 8787

info@mostdenizcilik.com

Ürünlerimiz

Eğitimlerimiz

İletişim

kullanıcı girişi

TÜRKÇE

ENGLISH

|

>

>

Most Denizcilik

Hizmetlerimiz

Ürünlerimiz

Eğitimlerimiz

İletişim

Most Denizcilik, Türkiye'de petrol ve diğer zararlı madde döküntüsü konusunda planlama, eğitim, tatbikat ve operasyonel müdahalenin gerçekleştirilmesi amacı ile kurulmuştur. Mevcut durumda Türkiye'deki çok sayıda kıyı tesisi firmamızdan hizmet almakta olup, Mersin, İskenderun, Dörtyol, Ceyhan, Antalya, Dalaman, Aliağa, Haramidere, Derince, Gemlik, Marmara Ereğlisi, Samsun, Trabzon ve İstanbul Boğazı bölgelerindeki sabit yerleşkelerimiz, acil müdahale hizmet teknelerimiz, eğitimli uzman personelimiz ve Avrupa birliği standartlarındaki güçlü müdahale ekipmanı alt yapımız ile ulusal mevzuata uyumun sağlanması konusunda firmamız müşterilerine çözüm ortaklığı sunmaya devam etmektedir.

Adres

MOST Denizcilik ve Çevre Hizmetleri A.S.

Most Denizcilik Merkez Ofis İDOSB – İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Kazlıçeşme Cad.

No: 6/1,1-1,2 Tuzla – İSTANBUL

 

Acil Çağrı

 +90 531 773 3733

 +90 530 940 8787

E-mail

info@mostdenizcilik.com

Sosyal Medya

> Hakkımızda

Site içerisinde yer alan tüm metinler Most Denizcilik 'e aittir, izinsiz başka yerlerde kullanılamaz. Copyright © 2020 MOST Denizcilik ve Çevre Hizmetleri A.S. All Rights Reserved. | Tüm Hakları Saklıdır.

 

> Referanslar