Most Denizcilik / Hazmat & Hazwoper Eğitimi

Reliable Partner !

Anasayfa

Kurumsal

Hizmetlerimiz

>

>

Most Denizcilik / Eğitimlerimiz

> OPRC & HNS Eğitimi

> IMDG Kod Eğitimi

> Deniz Gözetim Yetkilisi

Most Denizcilik

Eğitim

Dokümanlarını

Buradan

İndirebilirsiniz.

DOWNLOAD

>>

Hazmat & Hazwoper Eğitimi

Tehlikeli Maddelere Müdahale Eğitimleri

 

Tehlikeli Maddelere Müdahale (HAZMAT)

 

Tehlikeli maddelerin depolanması, elleçlenmesi ve taşınması sırasında meydana gelebilecek kazalarda müdahale edecek personelin eğitimini amaçlar.

Bu eğitim; tehlikeli maddelerin fiziksel ve kimyasal özelliklerini, atmosferik ve gaz ölçüm araçlarının nasıl kullanılacağını, bir kazada malzeme bilgilerinin hangi kaynaktan aranacağını, tehlikeli maddenin nasıl tanımlanacağını, risk analizini ve tehlikenin tanımlanmasını, kişisel koruyucu kıyafetler, isk analizi, dekontaminasyon, güvenlik gereksinimleri, olay komuta sistemine göre doğru kıyafeti seçme konularını içerir.

Ayrıca katılımcılar, senaryoya bağlı çalışmalarda öğrendiklerini pratiğe dönüştürme şansı yakalar. Görsel olarak desteklenen teorik dersin yanı sıra, 80 saatlik bu eğitimde filmlerin ve gerçek kaza deneyimlerinin paylaşıldığı faydalı bir uygulama bölümü de bulunuyor. Eğitim içeriği tesisler, kullanılan malzemeler ve çalışma koşullarına göre özel olarak tasarlanabilir.

 

Eğitim süresi: 80 saat

 

Tehlikeli Madde Atık Yönetimi (HAZWOPER)

 

Tehlikeli maddelerin depolanması, elleçlenmesi ve taşınması sırasında meydana gelebilecek kazalarda müdahale edecek personelin eğitimini amaçlar.

Bu eğitim; tehlikeli maddelerin olası etkilerini, tehlikeyi belirlemeyi ve tehlikeli madde kazalarında karar verme konularını içerir. Konular görsel olarak desteklenen teorik eğitimler, filmler ve gerçek kaza deneyimlerinin özetlerinden oluşmaktadır. Bu eğitimde kişisel koruyucu kıyafet kullanımı, dekontaminasyon ve yaşanmış olaylar gibi konular bulunmaktadır.

 

Eğitim süresi: 40 saat

 

Kimyasal Madde Taşımacılığı Yapan Lojistik Firmaları

Kara Tankeri Kullanıcıları ve İlgili Personel için HAZMAT Eğitimleri

 

Kapalı Alan Eğitimleri

 

Bu eğitim, kapalı alanlara giriş ve kurtarma ile ilgili tehlikelerin tanımlanması ve önlem alınması hakkında genel bilgiler sağlar. Kapalı alan giriş ve kurtarma ekipmanlarının işlemlerinin tatbikatını kapsar.

 

Tesis Özelinde Tasarlanabilen Eğitimler

 

Acil Müdahale Planı ve Yönetimi

Tehlikeli Maddelerin Fiziksel Özellikleri

Kimyasal Müdahale ve Temizleme

Kimyasal Maddelere Müdahale

Dekontaminasyon

Uluslararası Mevzuatlar

Saha Uygulamaları

 

5312 Sayılı Kanun Gereği Yapılan Kıyı Tesisi Tatbikatları

 

“PETROL VE DİĞER ZARARLI MADDELERDEN KAYNAKLANAN KİRLİLİĞE HAZIRLIKLI OLMA VE MÜDAHALE İLE İLGİLİ EĞİTİM SEMİNERLERİNİN VE TATBİKAT PROGRAMLARININ USUL VE ESASLARI GENELGE 2010/4”  kapsamında altı ayda bir gerçekleştirilen kıyı tesisi tatbikatlarıdır.

Anlaşmalı olduğumuz kıyı tesisleri ile ilkbahar ve sonbahar aylarında gerçekleştirmeye devam ettiğimiz düzenli tatbikatlar sayesinde, tesis personeline kendini test etme, müdahale gücünü daha da ileri taşıma gibi fırsatlar sunulmakta, bakanlık yetkilileri tarafından da düzenli bir denetleme yapılabilmektedir.

 

Masabaşı tatbikatından, Uluslararası Hukuk boyutuna, döküntünün toplanması, güvenli bir şekilde muhafazası ve bertarafına kadar olan sürecin tamamının provası bu tatbikatlar içerisinde gerçekleştirilmektedir.

 

 

Acil Çağrı  /  +90 531 773 3733 / +90 530 940 8787

info@mostdenizcilik.com

Ürünlerimiz

Eğitimlerimiz

İletişim

kullanıcı girişi

TÜRKÇE

ENGLISH

|

>

>

Most Denizcilik

Hizmetlerimiz

Ürünlerimiz

Eğitimlerimiz

İletişim

Most Denizcilik, Türkiye'de petrol ve diğer zararlı madde döküntüsü konusunda planlama, eğitim, tatbikat ve operasyonel müdahalenin gerçekleştirilmesi amacı ile kurulmuştur. Mevcut durumda Türkiye'deki çok sayıda kıyı tesisi firmamızdan hizmet almakta olup, Mersin, İskenderun, Dörtyol, Ceyhan, Antalya, Dalaman, Aliağa, Haramidere, Derince, Gemlik, Marmara Ereğlisi, Samsun, Trabzon ve İstanbul Boğazı bölgelerindeki sabit yerleşkelerimiz, acil müdahale hizmet teknelerimiz, eğitimli uzman personelimiz ve Avrupa birliği standartlarındaki güçlü müdahale ekipmanı alt yapımız ile ulusal mevzuata uyumun sağlanması konusunda firmamız müşterilerine çözüm ortaklığı sunmaya devam etmektedir.

Adres

MOST Denizcilik ve Çevre Hizmetleri A.S.

Most Denizcilik Merkez Ofis İDOSB – İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Kazlıçeşme Cad.

No: 6/1,1-1,2 Tuzla – İSTANBUL

 

Acil Çağrı

 +90 531 773 3733

 +90 530 940 8787

E-mail

info@mostdenizcilik.com

Sosyal Medya

> Hakkımızda

Site içerisinde yer alan tüm metinler Most Denizcilik 'e aittir, izinsiz başka yerlerde kullanılamaz. Copyright © 2020 MOST Denizcilik ve Çevre Hizmetleri A.S. All Rights Reserved. | Tüm Hakları Saklıdır.

 

> Referanslar