Most Denizcilik / OPRC & HNS Eğitimi

Reliable Partner !

Anasayfa

Kurumsal

Hizmetlerimiz

>

>

Most Denizcilik / Eğitimlerimiz

> OPRC & HNS Eğitimi

> IMDG Kod Eğitimi

> Deniz Gözetim Yetkilisi

Most Denizcilik

Eğitim

Dokümanlarını

Buradan

İndirebilirsiniz.

DOWNLOAD

>>

OPRC & HNS Eğitimi

Petrol Döküntüsüne Müdahale Eğitimleri

 

OPRC 1-2-3 Eğitimleri

 

Petrol döküntülerine karşı hazırlıklı olma ve müdahale konularında tecrübeli eğitmen kadrosu tarafından verilen OPRC eğitimleri, petrol döküntüsüne karşı hazırlıklı olma ve müdahale konularında rehberlik eder.

 

Seminer 1 – İlk Müdahale (Operasyon ve Destek Grupları Eğitimi)  OPRC 1

 

Petrolün özellikleri açısından pratik olarak; müdahale tenikleri, sağlık ve güvenlik, oil boom (bariyer) ve skimmer (yağ sıyırıcı) konuşlandırılması, dispersan uygulamaları, sorbentlerin (emici ürünler) kullanımı, kıyı şeridinin temizlenmesi, atık yönetimi, bertarafı ve yaban hayatının korunması konularını içerir. Eğitim sonunda katılımcılar, 5 sene süreli geçerli olan sertifikalarını almaya hak kazanırlar.

 

Kimler katılmalı?

 

Operasyon ve Destek Grupları ile kirliliğin bertarafı operasyonlarında görev alacak kişiler.

 

Eğitim süresi: 3 gün.

 

Seminer 2 – Supervizörler ve Olay Yeri Koordinatörleri  OPRC 2

(Operasyon ve Olay Yeri Koordinatörleri Eğitimi)

 

Petrol döküntüsünün davranışı, akıbeti ve etkileri, döküntünün değerlendirilmesi, modelleme, operasyon planlaması, döküntünün önlenmesi, etki alanında toplama ve iyileştirme, saha güvenliği, atıkların depolanması, bertarafı, medya ilişkileri, kayıtların tutulması, olay komuta sistemi, iletişim ve bilgilendirme, sorumluluklar ve tazminler, operasyonun sonlandırılması ve kaza yerinin gözden geçirilmesi/ incelenmesi konularını içerir.

 

Kimler katılmalı?

 

Petrol kirliliğine müdahale operasyonlarında, operasyonu yönetecek olan kişiler.

 

Eğitim süresi: 3 gün.

 

Seminer 3 – Üst Düzey Yöneticiler (Genel Koordinatör Eğitimi)  OPRC 3

 

Üst düzey yöneticilerin rolleri ve sorumluklukları, petrol döküntüsü ile ilgili sebep sonuç ilişkileri, modelleme, müdahale yöntem ve stratejileri, acil müdahale planları, kriz yönetimi, medya ve halkla ilişkiler, yönetim ve finans, zararların tazmini gibi konularda genel bilgiler içerir.

 

Kimler katılmalı?

 

Petrol döküntüsü konularında deneyimli, ulusal ve bölgesel operasyonları yönetecek olan bölgesel koordinasyon komitesi başkanları ve ilgili kişiler.

Eğitim süresi: 1 gün.

 

Diğer Zararlı Madde Döküntülerine Müdahale Eğitimleri

 

HNS 1-2 Eğitimleri

 

Diğer zararlı maddelerden kaynaklı döküntülere karşı hazırlıklı olma ve müdahale konularında tecrübeli eğitmen kadrosu tarafından verilen HNS eğitimleri, kimyasal madde döküntülerine karşı hazırlıklı olma ve müdahale konularında rehberlik eder. Diğer zararlı maddeleri elleçleyen kıyı tesislerinin ilgili personelinin alması gereken eğitimlerdir.

 

HNS 1 – İlk Müdahale (Operasyon ve Destek Grupları Eğitimi)

 

Kimyasal maddeler, tanımları, bileşikler, etkileri, özellikleri, ERG kılavuz kullanımı, müdahale tenikleri, sağlık ve güvenlik konuları. Eğitim sonunda katılımcılar, 5 sene süreli geçerli olan sertifikalarını almaya hak kazanırlar.

 

Kimler katılmalı?

 

Operasyon ve Destek Grupları ile kirliliğin bertarafı operasyonlarında görev alacak kişiler.

 

Eğitim süresi: 2 gün.

 

HNS 2 – Supervizörler ve Olay Yeri Koordinatörleri

 

Kimyasal bileşikler, akıbeti ve etkileri, döküntünün değerlendirilmesi, modelleme, operasyon planlaması, etki alanında toplama ve iyileştirme, saha güvenliği, atıkların geçici depolanması, bertarafı, medya ilişkileri, kayıtların tutulması, olay komuta sistemi, iletişim ve bilgilendirme, sorumluluklar ve tazminler, operasyonun sonlandırılması ve kaza yerinin gözden geçirilmesi/ incelenmesi konularını içerir.

 

Kimler katılmalı?

 

Diğer zararlı maddelerden oluşan kirliliğe müdahale operasyonlarında, operasyonu yönetecek olan kişiler.

 

Eğitim süresi: 2 gün.

Acil Çağrı  /  +90 531 773 3733 / +90 530 940 8787

info@mostdenizcilik.com

Ürünlerimiz

Eğitimlerimiz

İletişim

kullanıcı girişi

TÜRKÇE

ENGLISH

|

>

>

Most Denizcilik

Hizmetlerimiz

Ürünlerimiz

Eğitimlerimiz

İletişim

Most Denizcilik, Türkiye'de petrol ve diğer zararlı madde döküntüsü konusunda planlama, eğitim, tatbikat ve operasyonel müdahalenin gerçekleştirilmesi amacı ile kurulmuştur. Mevcut durumda Türkiye'deki çok sayıda kıyı tesisi firmamızdan hizmet almakta olup, Mersin, İskenderun, Dörtyol, Ceyhan, Antalya, Dalaman, Aliağa, Haramidere, Derince, Gemlik, Marmara Ereğlisi, Samsun, Trabzon ve İstanbul Boğazı bölgelerindeki sabit yerleşkelerimiz, acil müdahale hizmet teknelerimiz, eğitimli uzman personelimiz ve Avrupa birliği standartlarındaki güçlü müdahale ekipmanı alt yapımız ile ulusal mevzuata uyumun sağlanması konusunda firmamız müşterilerine çözüm ortaklığı sunmaya devam etmektedir.

Adres

MOST Denizcilik ve Çevre Hizmetleri A.S.

Most Denizcilik Merkez Ofis İDOSB – İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Kazlıçeşme Cad.

No: 6/1,1-1,2 Tuzla – İSTANBUL

 

Acil Çağrı

 +90 531 773 3733

 +90 530 940 8787

E-mail

info@mostdenizcilik.com

Sosyal Medya

> Hakkımızda

Site içerisinde yer alan tüm metinler Most Denizcilik 'e aittir, izinsiz başka yerlerde kullanılamaz. Copyright © 2020 MOST Denizcilik ve Çevre Hizmetleri A.S. All Rights Reserved. | Tüm Hakları Saklıdır.

 

> Referanslar